موزه ملی کلمبو سریلانکا

این موزه که به موزه ملی سریلانکا نیز معروف است، بزرگ‌ترین موزه کشور سریلانکا و یکی از مقاصد تور سریلانکا است. این موزه در دهه 1870 در طی دوران حکمرانی بریتانیا بر این شهر ساخته شد. ساختمان مجلل سفید رنگ این موزه نشان‌دهنده سلیقه معماری استعماری و کلونیال آن زمان است.

امروزه مجموعه‌های فاخر سلطنتی، شامل تاج و تخت سلطنتی و جواهرات تاج پادشاهان کندی در این موزه نگهداری می‌شوند. دیگر مجموعه‌های این موزه نمایانگر تایخ رنگارنگ سریلانکای باستانی هستند. در کنار تالارهای قدیمی موزه که مربوط به 130 سال پیش می‌شوند، تالارهای جدید نیز از زمان بازگشایی این موزه تاکنون به این مجموعه اضافه شده‌اند. اما ظاهر بنا همچنان قدیمی است و همین ویژگی جالب، این موزه را به یکی از جاذبه‌های تور سریلانکا تبدیل می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که فروش بلیط ورودی تا یک ساعت پیش از تعطیلی موزه ادامه دارد.

موزه ملی کلمبو بزرگ‌ترین موزه کشور سریلانکا به‌شمار می‌رود و در عمارت استعماری بریتانیا قرار دارد که از قرن نوزدهم میلادی به‌جای مانده است. در این موزه می‌توانید از انواع عتیقه‌جات، مجسمه‌ها، نسخه‌های خطی، نقاشی‌ها، جامه‌های شاهانه و فاخر سلطنتی، سفال، مبلمان آنتیک، کنده‌کاری، ماسک و ظروف باستانی دیدن کنید.

  • آدرس: سریلانکا، کلمبو، خیابان Albert Crescend
  • وبسایت موزه: www.museum.gov.lk