کلمبو:

معرفی:

کلمبو (Colombo) بزرگترین شهر سریلانکا، دومین شهر مهم آن و پایتخت تجاری این کشور است. برای آشنایی بیشتر با کلمبو با هرمس همراه باشید.

این شهر به مروارید اقیانوس هند معروف می باشد . این شهر از بیش از ۲۰۰۰ سال پیش به عنوان یک بندر طبیعی، در نزد تاجران رومی، مردم عرب و چینی شناخته شده بود.

ابن بطوطه، جهانگرد معروف، در قرن چهاردهم از جزیره سری لانکا دیدن کرده بود که با نام کلانپو از این بندر یاد کرده‌است.

جهانگردان پرتغالی در قرن شانزدهم میلادی پا به جزیره سری لانکا گذاشتند و نیروهای هلندی در قرن هفدهم و نیروهای بریتانیایی در اواخر قرن هجدهم کلمبو را تسخیر کردند.

کلمبو بزرگ‌ترین شهر سریلانکا، آمیزه‌ای از بناهای مدرن، ساختمان‌های تاریخی استعماری و طبیعت زیبا است.

کلمبو یکی از مقصدهای گردشگری و مهم‌ترین شهر سریلانکا است. البته شاید به اندازه‌ی بسیاری از شهرهای ساحلی دیگر دنیا، زرق و برق نداشته باشد، ولی بدون شک ارزش سفر کردن دارد و شروع یا پایان خوبی برای ماجراجویی سریلانکایی شما است. ساختمان‌های قدیمی به‌جامانده از دوران استعمار، گوشه‌ای از تاریخ و فرهنگ کلمبو را به نمایش می‌گذارند. در بازارهای محلی  در محله‌های قدیمی می‌توانید سبک زندگی بومی اهالی را تماشا کنید.

این شهر روز‌به‌روز توریستی‌تر می‌شود و پر از گالری‌های شیک و مراکز خرید مدرن است. با کمی گشت و گذار می‌توانید بهترین غذاهای محلی خیابانی را پیدا کنید و با کمترین قیمت نوش جان کنید. کافه‌های کوچک و دنج فرصتی عالی برای شما فراهم می‌کنند تا با اهالی شهر و فرهنگ آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری

  • ساحل مونت لاوینیا (Mount Lavinia Beach)
  • موزه هلندی کلمبو (Colombo Dutch Museum)
  • پارک گال فیس گرین (Galle Face Green)
  • معبد کلانیا راجا ماها ویهارا (Kelaniya Raja Maha Vihara Temple)
  • موزه ملی کلمبو (National Museum of Colombo)
  • معبد بودایی گانگارامایا (Gangaramaya Buddhist Temple)
  • شهر تاریخی پولونارووا (The Ancient City of Polonnaruwa)
  • دریاچه بیرا (Beira Lake)

و …. می باشد.

پیشنهاد ویژه هرمس به شما :

ما در هرمس مجموعه کاملی از بهترین تورهای داخلی و خارجی داریم ، ما به شما پیشنهاد میدهیم با تور سریلانکا ،  هرمس برای شما با بهترین قیمت و کاملترین خدمات و گشت ها همراه شوید و سفر به مروارید قاره آفریقا را به هیچ وجه ازدست ندهید.